7 rad, jak prodloužit životnost dobíjecího kabelu k MacBooku

Chcete se dobře starat o nabíjecí kabel od svého MacBooku? Máme zde pro vás několik typů, jak prodloužit jeho životnost.

Nejen vaše zařízení vyžaduje správné zacházení. Pro to, abyste mohli své Macy používat, potřebujete nabíjecí kabel. Jak tedy docílit k jeho delší životnosti? Na internetových forech se nalézají lidé, kteří tvrdí, že Apple záměrně dělá své kabely nekvalitní. A díky tomu, že se každý kabel do roka zničí, tím stále přispívají Applu více peněz. Samozřejmě musíme tento „nefakt“ vyloučit. Je na každém, jak zachází se svými věcmi, v tomto případě tedy s nabíjecím kabelem. Společnost Apple vyrábí pěkné a na dotyk příjemné kabely se kterými se však musí zacházet opatrně.

Poničený nabíjecí kabel

7 rad

 1. Jako prevenci a ochranu můžete kabel blízko konektoru pevně omotat izolační nebo jinou pevnou páskou.
 2. V první řadě nesmíte kabel agresivně ohýbat a motat ho do pevného klubíčka. Nezaslouží si takovou hrubost za to, že vám dobíjí vaše, pro život nezbytné, technologie.
 3. Vyvarujte se časté chyby, kdy je kabel omotaný kolem nabíječky
 4. Pokud budete na cestách, je nelepším řešením kabel jen tak volně pohodit do kufru nebo udělat klubíčko s větším obvodem, aby se ústí kabelu neohýbalo.

  Omotaný konec nabíječky
  Omotaný konec nabíječky
 5. Na trhu se v nynější době objevují i různé organizátory na cesty, kam si můžete dát své nabíjecí kabely společně třeba s extérním diskem a dalšími potřebnými technologickými věci na cestu.
 6. Vyvarujte se lámání, či ohýbání třeba o 90° přes roh stolu. Tím poté snadno porušíte ochrannou vrstvu.
 7. Při připojování a odpojování nabíječky uchopte konektor, netahejte za kabel. Ústí kabelu by mělo neustále směřovat rovně.

 

 

spravne a chybne namotany kabel nabijecky Mac
Chybně a správně namotaný kabel nabíječky

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *