Oprava Mac po kontaktu s kapalinou či vytopení

Nepodařilo se vám vytopený Mac opravit?
Opravíme ho

Cena za kompletní čištění a odstranění vzniklé oxidace je od 1 500,- až 4 000,- Kč. Cena se odvíjí od míry oxidace a od složitosti čištění/deoxidace. Jestli je vytopení už staré a Macu nedáváte žádnou naději, stejně ho zkuste doručit k nám do TheMac servisu.

V případě neúspěchu našeho zákroku po vytopení platíte jen manipulační poplatek 490,- Kč (s DPH). Případně můžeme váš nefunkční MacBook vykoupit.

Poskytujeme 3 měsíční záruku na veškeré opravy po kontaktu s kapalinou.

TheMac

Ječná 22, Praha 2
+420 777 514 022

info@themac.cz

První pomoc při vytopení či polití Mac

Hned MacBook odpojte od napájení a vypněte. Vyndejte i baterii, pokud je to u vašeho modelu možné. Jestliže se vylila kapalina do klávesnice, otočte váš MacBook klávesnicí dolu, aby tekutina nepokračovala hlouběji. Mějte váš Mac v této poloze až do vysušení, nebo než ho dopravíte k nám do servisu v Praze 2. Co nejdříve dopravte Mac k nám do Ječné 22. V případě že jste z daleka, nabízíme kurýra zdarma po celé ČR.

Co nedělat

  • Nezkoušejte politý MacBook zapnout před úplným vysušením!
  • Nefoukejte tlakem na Mac za účelem vysušení! Tím akorát posunete kapalinu hlouběji.
  • Nedávejte Mac do rýže! Rýže se může dostat do větráků a způsobí více škody než užitku.

Profesionální čištění a odstranění oxidace při kontaktu s kapalinou.

Jsme experti na deoxidaci a používáme nejmodernější technologii v kombinaci s letitou praxí. Kompletní čištění a testování trvá cca 1-3 dny. MacBook po kontaktu s kapalinou je nevyzpytatelný problém a je nutné pečlivě vše vyčistit a otestovat, aby byl zákrok účinný. Teprve po odstranění oxidace, pročištění a otestování zjistíme, jestli stačilo samotné čištění, nebo jestli kapalina poškodila nějaký komponent a bude potřeba jeho výměna. Po otestování určíme přesnou cenu za opravu a budeme vás nejprve před zákrokem kontaktovat. Vy se sami rozhodnete, jestli provádět opravu či ne.

 

Nejčastější opravy po kontaktu s kapalinou.

  • Výměna klávesnice
  • Výměna Trackpadu
  • Oprava základové desky, nebo výměna základové desky
  • Výměna baterie
  • Záchrana dat
  • Výměna datového kabelu

 

Doporučení

Je velice riskantní nevyčistit jakékoliv elektronické zařízení po kontaktu s kapalinou, jelikož vzniká oxidace, která se postupně rozrůstá. Elektronika může nějaký čas fungovat a náhle přestat, jelikož se oxidace rozrůstá nevyzpytatelnou rychlostí a pomalu požírá základovou desku nebo jiné komponenty. Doporučujeme vždy přijít alespoň na kontrolu. Ne vždy se musí provádět kompletní čištění. Záleží hlavně na tom, kam se kapalina dostala a co způsobila.